master-5022331_1920.jpg

Rękodzielnia

Obudź swoją kreatywność i wyraź siebie w działaniu.

Rękodzielnia jest projektem społecznym. To rodzaj warsztatu/pracowni. Jest to przestrzeń otwarta dla ludzi, którzy potrzebują zrobić coś własnoręcznie. Czy to zbudować coś od zera, czy naprawić zepsutą rzecz lub dać czemuś drugie życie w innej postaci.

To miejsce dla mieszkańców Dobrego Sąsiedztwa jak również dla osób, które nas odwiedzają. Chętnie udostępniamy swoje narzędzia i pomagamy sobie nawzajem, jeśli jest taka potrzeba.

Pracujemy tu nad indywidualnymi projektami lub działamy razem przy tworzeniu dobra wspólnego.
Każdy rodzaj rękodzieła jest mile widziany. Praca w drewnie, biżuteria, ceramika, kowalstwo czy cokolwiek innego. W Rękodzielni możemy dzielić się z innymi swoją twórczością i np. eksponować swoje wyroby na sprzedaż.

Na ten moment mamy w posiadaniu m.in.  takie maszyny i urządzenia:

heblarko-grubościówka, piła ramienna, szlifierka taśmowa, piła tarczowa, ukośnica, frezarka, wyrzynarka, strug elektryczny, wiertarki udarowe, wkrętarki, szlifierki kątowe, szlifierki dwutarczowe, lutownice, strugi ręczne, dłuta, ściski i wiele innych.

Planujemy rozbudować Rękodzielnię o dodatkowe narzędzia: wiertarkę stołową, piłę stołową, system odciągu do pyłu/trocin, piłę taśmową, spawarkę...

Jeśli chcesz wesprzeć ten projekt, dołącz do naszej ZRZUTKI