garden-2218786_1920_edited.jpg
IMG_7701_edited.jpg

Wolontariat

Zapraszamy serdecznie osoby chętne do współtworzenia projektów powiązanych z naszą działalnością.


Wiele razy sami byliśmy wolontariuszami, więc dobrze znamy ich potrzeby. Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem. Jest to rodzaj wymiany i wzajemnej pomocy. Nie szukamy taniej siły roboczej. Wolontariusze są częścią naszej rodziny.

Zakres prac jest bardzo szeroki i zależy od terminu wolontariatu. Minimalny okres wolontariatu to dwa tygodnie. Tyle wystarczy żeby się poznać i znaleść wspólny rytm. Zwykle jest to kilka godzin dziennie, w zamian za jedzenie i nocleg. Posiłki przygotowujemy wspólnie, jemy wegetariańsko/wegańsko ale przede wszystkim zdrowo. Dopóki nie wybudujemy bazy noclegowej, oferujemy miejsce do spania w zależności od pory roku w namiocie lub w osobnym pokoju.


Zastanów się z czym Ty przychodzisz. Co chciałbyś zaoferować. Jakie masz potrzeby. Czasami to właśnie Twoja inicjatywna może dać początek nowemu działaniu. Jesteśmy otwarci na różne rodzaje współpracy. Szukamy osób kreatywnych, pracowitych, kompetentnych i z pozytywnym nastawieni. Ludzi tak jak my, wolnych od alkoholu, tytoniu i innych używek.


W czym możesz nas wesprzeć:


Jesień/Zima 2020


Dla osób które chciałyby pomóc przy pracach wykończeniowych Wystarczalnego. Szukamy kogoś z doświadczeniem budowlanym. Do zrobienia w środku zostało nam:

Podłogi (drewniana, gliniane klepisko, płytki), tynki gliniane, instalacje wodna i elektryczna, wykończenie łazienki, budowa szafek, półek, blatów, mebli. 

Jeśli masz umiejętności i chęć do pomocy, możemy zaoferować nocleg w osobnym pokoju i wegetariańskie posiłki. Możliwe wynagrodzenie dla osób z doświadczeniem. Do momentu zakończenia prac wykończeniowych stacjonujemy w małej miejscowości w woj. Świętokrzyskim, bardzo blisko parku krajobrazowego, w pobliżu kilka zalewów, rzeki i lasy. Idealne miejsce na odpoczynek od dużego miasta.


Zima/Wiosna/Lato 2021:


* Budowanie prostych konstrukcji drewnianych i inne prace związane z naturalnym budownictwem

* Przygotowywanie grządek, tuneli, systemów nawadniania

* Sadzenie drzew, warzyw, ziół, 

* Zbieranie plonów, nasion

* Przygotowywanie drewna na opał

* Pomoc w opiece nad dzieckiem

* Wiele innych, o których jeszcze nie pomyśleliśmy


Co możemy Tobie zaoferować:

* do wiosny nocleg w osobnym pokoju

* wyżywienie: śniadanie + obiad, dostęp do kuchni

* dostęp do rowerów

* dostęp do wielu książek nt. samorozwoju, duchowości, naturalnych terapii, naturalnego budownictwa, kuchni roślinnej

* dostęp do internetu

* dostęp do altany, grilla, miejsca na ognisko

Doświadczenie:

* naturalne budownictwo, w tym tynki gliniane, 

* budowa mebli drewnianych,

* tworzenie konstrukcji drewnianych,

* obsługa urządzeń stolarskich,

* budowa tuneli / szklarni ogrodowych,

* wysiew nasion, tworzenie sadzonek,

* pielęgnacja grządek,

* gotowanie - kuchnia roślinna.

Dla osób zainteresowanych dłuższym wolontariatem oferujemy możliwość współpracy zarobkowej oraz podzielenie się zebranym przez nas doświadczeniem w organizacji i zarządzaniu projektami.

ZAPRASZAMY!